Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży NJALEPSI


Dwa lata temu wśród rodziców  i nauczycieli naszych uczniów zrodził się pomysł założenia stowarzyszenia, które działałoby przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy. Działalność stowarzyszenia pomogłaby szkole w zdobywaniu środków unijnych, zewnętrznych na rzecz dzieci i szkoły.

Po wielu przygotowaniach i po spełnieniu wymogów formalnych stowarzyszenie pod nazwą „Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży – Najlepsi” rozpoczęło swoją działalność dnia 12.01.2018r. , zarejestrowane zostało w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia IX Wydział Gospodarczy KRS w czerwcu 2018r.

Do dzisiaj stowarzyszenie może pochwalić się już wieloma działaniami, które zakończyły się pozyskaniem środków finansowych na rzecz uczniów naszej szkoły.

Pozyskano środki :

– 6100 zł – z LGD Ślężanie  – projekt „Szkoła dla dorosłych, zabawa dla dzieci”,

– 1500 zł ze starostwa dzierżoniowskiego – na jednodniową imprezę szkolną „Powiatowy Dzień Języków Obcych” , który odbędzie się w szkole 9 maja b.r.

– 3500 zł – ze starostwa powiatowego – na jednodniową imprezę „Każdy mały może wiele”. Planujemy zorganizować nietypowy dzień sportu w czerwcu b.r.

– 3500 zł – z urzędu marszałkowskiego – na imprezę zespołu Joanki  „Dzień Matki w tanecznym rytmie” – impreza ta odbyła się w tamtym roku szkolnym . Ogrom pracy wykonała tu pani Joanna Bagińska wraz z rodzicami zespołu tanecznego Joanki, Stowarzyszenie wspierało ten projekt na poziomie tworzenia wniosku.

– stowarzyszenie wspierało nas w starcie w programie Budżet Obywatelski, w którym zdobyliśmy 50000 zł na budowę placu zabaw na dróżkach.

         Prezydium stowarzyszenia:

1. P. Roman Jarguz -prezes stowarzyszenia

2. P. Iwona Borowska-wiceprezes

3. P. Agnieszka Borzestowska- skarbnik

4. P. Sandra Słobodzińska- sekretarz

5.P. Anna Kuźmińska- członek zarządu

Komisja Rewizyjna w składzie:

1. P. Iwona Dobosz- Czyszczoń- przewodnicząca

2. P. Wioletta Kraczkowska- sekretarz

3. P. Józefa Kwiatkowska- członek

Liderami w pracach nad  wnioskami  projektowymi  są: pani Marzena Milak, pani Sandra Słobodzińska,  pani Elżbieta Szymańska,  pan Roman Jarguz, pani Iwona Dobosz –Czyszczoń i pan Adam Woźniak.  Możemy też zawsze liczyć na pomoc pani dyrektor Anny Kuźmińskiej. 

Dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej. Czekamy na dalsze ciekawe pomysły i zachęcamy wszystkich do współpracy.

Informacja wytworzona przez:
Wojtek Borzestowski
email: wojtek@borzestowski.eu.org
, w dniu:  11‑03‑2024 15:16:39
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Wojtek Borzestowski
email: wojtek@borzestowski.eu.org
, w dniu:  11‑03‑2024 15:16:39
Data ostatniej aktualizacji:
11‑03‑2024 15:16:47
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie